طوطی گرین چیک مطالب آموزشی

گرین چیک

گرین چیک کانور ( green cheeked conure ) یکی از اعضاء خانواده طوطی های خورشیدی یا ( کانور ها ) است.

ترجمه تحت الفظی گرین چیک به معنی سبز گونه یا چونه می باشد. خانواده طوطی های کانور به پر سر و صدا بودن معروف هستند. اما این نژاد صدای بسیار آرومی داره و به کم سر و صدا بودن شهرت داره و از این لحاظ تا حدودی مثل عروس هلندی است.

این طوطی بومی کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل است و طولی در حدود ۲۵ سانت داره و در صورت نگهداری صحیح تا ۳۰ سال عمر میکنه. این طوطی قدرت یادگیری خوبی در زمینه تریک و سخنگویی داره و خوشبختانه در ایران گونه های مختلف اون تکثیر میشه.

قابل ذکر است غذای این طوطی در طبیعت شامل دانه های مختلف ، میوه ها و سبزیجات متنوعی است و سن بلوغ در گرین چیک ها معمولا ٣ سالگی است که البته این زمان میتواند بسته به شرایط محیطی و ژنتیکی پرنده کمی زودتر یا دیرتر اتفاق بیافتد.

گرین چیک ها همان طور که در بالا ذکر شد از لحاظ سرو صدا در حد عروس هلندی و گاها حتی کم صداتر نیز هستند زیرا در عروس گونه نر اقدام به آواز خوانی میکند اما گرین ها چنین نیستند و تفاوت دیگری که با عروس دارد و باعث جذابیت بیشتر گرین چیک نسبت به عروس در میان نگهدارندگان پرنده خانگی میشود شیطنت گرین هاست و شیرین کاری های ماهرانه آنها است. همچنین باید گرین چیک ها دارای واریته های رنگی مختلفی هستند که با نام های نرمال، آناناسی، یلوساید، سینامون و تراکویس در ایران شناخت می شوند. که تنها وجه تمایز آنها در رنگ و شکل ظاهریشان است.

پست های مرتبط

Call Now Button